Nowy partner Suncode – DocuSign

Platforma Plus Workflow w powiązaniu z wiodącymi krajowymi oraz międzynarodowymi usługami podpisu elektronicznego urzeczywistnia koncepcję „paperless”, czyli podejście stopniowej eliminacji dokumentów papierowych z przedsiębiorstw. Redukcja dokumentów jest możliwa m.in. dzięki zaufanym i certyfikowanym podpisom elektronicznym składanym na dokumentach elektronicznych w systemie Plus Workflow, unikając tym samym ich wydruku oraz składania podpisów odręcznych.

Paperless znajduje zastosowanie nie tylko wewnątrz organizacji, ale coraz częściej podczas składania oświadczeń woli, wniosków czy zawierania umów z klientami zewnętrznymi przedsiębiorstwa będącymi zarówno podmiotami gospodarczymi jak i osobami fizycznymi. System Plus Workflow oraz poszczególne procesy biznesowe uruchamiane w jego ramach zintegrowane są z wiodącymi usługodawcami bezpiecznych i certyfikowanych podpisów elektronicznych zarówno niekwalifikowanych, kwalifikowanych, a także biometrycznych.

Współpraca z międzynarodowym dostawcą – DocuSign

Rozpoczęliśmy współpracę z pionierem i głównym producentem podpisów elektronicznych na świecie, firmą DocuSign. Przedsiębiorstwo dostarcza bezpieczne i certyfikowane rozwiązania. Spółka rozpoczęła działalność w 2003 roku i od tego czasu starają się zrewolucjonizować, a przede wszystkim zautomatyzować wykonywanie codziennych czynności biznesowych przy tworzeniu, podpisywaniu i zarządzaniu umowami i podpisami.

DocuSign posiada 70% udziałów światowego rynku podpisów cyfrowych. Ponad pół miliona użytkowników korzysta z płatnych rozwiązań dostarczanych przez wiodącego producenta w ponad 190 krajach. Głównymi założeniami firmy są: wyeliminowanie papieru w biurach, automatyzacja realizowanych procesów, co w konsekwencji przekłada się na redukcję pracy manualnej, wzrost wydajności i oszczędności wynikające ze zmniejszenia  przetwarzania dokumentów w archaicznej formie papierowej. DocuSign był łączony z ponad 350 systemami i aplikacjami największych producentów systemów. Dzięki temu platforma w łatwy sposób może zostać zintegrowana z Plus Workflow i umożliwi korzystanie z podpisów również w polskiej wersji. Platforma jest dostępna w 48 językach.

Docusign

DocuSign posiada w swojej ofercie wiele rozwiązań:

  • DocuSign Agreement Cloud – platforma automatyzuje prowadzenie działalności gospodarczej poprzez nowoczesne zarządzanie umowami. Obejmuje cały proces od przygotowania umowy do jej finalnego podpisu. Dzięki rozwiązaniu przyspieszą procesy prowadzenia działalności, zmniejszy się poziom ryzyka i związane z zarządzaniem dokumentami koszty,
  • Electronic signature – dziesiątki umów dziennie przewija się przez administrację w ciągu dnia pracy, począwszy od korespondencji, faktur po zatwierdzanie umów. Od tej chwili przy pomocy DocuSign można złożyć podpis w ciągu kilku sekund na dokumencie bez zbędnej zwłoki. Wszystko z zapewnianiem należytych zasad bezpieczeństwa,
  • Contract lifecycle management – automatyzacja uzgadniania umów w DocuSign SpringCM;
  • Integracja z wieloma systemami IT – Microsoft, Google, Oracle, SAP, Apple i wiele innych;
  • DocuSign Click – wraz z rozwojem firmy rośnie również złożoność dokumentowania i zarządzania standardowymi umowami wyrażonymi online przez klienta. Dotyczą warunków, polityki prywatności, ujawniania informacji i innych. DocuSign Click jest łatwym w użyciu, prostym we wdrożeniu rozwiązaniem typu clickwrap. Pozwala zapamiętać zgodę klienta na istniejące warunki za pomocą jednego kliknięcia, obniżając koszty i jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo. „Clickwrap” odnosi się do prostej metody wyrażenia zgody przez użytkownika online poprzez kliknięcie na „Zgadzam się” lub podobny przycisk. Może zostać wykorzystany w e-commerce, dzięki szybkiej reakcji użytkownika i zautomatyzowaniu wyrażania zgody.

Aby dowiedzieć się jak działa DocuSign zapraszamy do obejrzenia video . Zachęcamy też do przetestowania wersji demo , a w celu uzyskania informacji lub chęci współpracy zapraszamy do kontaktu.