Czym jest system klasy BPM?

Szybki rozwój polskich firm, coraz większe zatrudnienie wiąże się ze wzrostem procesów realizowanych w firmie oraz ilością archiwizowanych dokumentów. Polskie prawo również nie ułatwia tej sytuacji biorąc pod uwagę konieczność przechowywania akt osobowych pracowników przez okres 10 lat. To dodatkowe koszty dla pracodawcy. Są to kwestie, z którymi muszą sobie radzić działy HR.

Właśnie przedstawione kwestie mogą być przyczyną digitalizacji przedsiębiorstw przez wprowadzanie dedykowanych rozwiązań z segmentu BPM. Czym jest system klasy BPM? Jest to skrót od ang. słów Business Process Management, co w wolnym tłumaczeniu brzmi zarządzanie procesami biznesowymi. Umożliwia to poprawienie funkcjonowania:

  • ścieżki procesów, zadań – szybsza realizacja,
  • archiwizacji dokumentów w jednym miejscu,
  • przepływu informacji między pracownikami,
  • kontroli i akceptacji procesów i kosztów,
  • przepływu danych przez większą kontrolę,
  • realizacji zadań przez automatyczny przepływ między pracownikami – wskazuje jaka osoba jest odpowiedzialna za realizację na poszczególnym etapie.

Czym jest proces w rozumieniu przedsiębiorstwa? Jest zbiór czynności, w których każdy pojedynczy element składa się w wartość istotną z punktu widzenia klienta. Mogą to być między innymi zamówienia, wykonanie danego produktu czy zadania administracyjne, czy chociażby oddelegowanie pracownika na badania kontrolne.

Nasz flagowy Plus Workflow produkt usprawnia całą gamę różnorakich procesów, a dodatkowo umożliwia samodzielne mapowanie procesów dzięki modułowi Plus Workflow Edytor. Każdy użytkownik bez wiedzy informatycznej może przygotować własną ścieżkę procesu wg swoich potrzeb. Należy dodatkowo podkreślić najważniejszą korzyść jaka płynie z wdrożenia systemu BPM, czyli obniżenie kosztów procesów, a co za tym idzie kosztów jakie każdorazowo ponoszą przedsiębiorstwa.

Dostrzegając potrzebę wdrożenia rozwiązania Worklflow w swojej firmie powierz to osobom z doświadczeniem, którzy budzą zaufanie swoim profesjonalizmem. Naszą wiedzę ciągle wzbogacamy przez udział w kongresach, sympozjach czy współpracę ze środowiskiem akademickim. Nasze wartości to przestrzeganie korporacyjnych standardów oraz przyjazna atmosfera, nie tylko w biurze, ale także w kontaktach z Klientami. Wdrożenia, które przeprowadziliśmy i otrzymane referencje mówią same za siebie. Umów się na spotkanie, porozmawiajmy jak Twoją firmę wprowadzić w najnowsze technologie do digitalizacji.