Plus Workflow usprawnia procesy biznesowe w drukarnii

Doświadczenie wdrożeniowe oraz niezawodność systemu Plus Workflow doceniają firmy z różnych branż. Do naszego bogatego portfolio dołączyła tym razem Drukarnia Opakowań. Spółka skorzysta z systemu Plus Workflow do obsługu faktur oraz rejestracji i akceptacji dokumentów kosztowych. Przedsięwzięcie automatyzuje procesy biznesowe w spółce.

BSC Drukarnia Opakowań S.A. jest jednym z wiodących dostawców  pudełek z tektury i papieru na polskim rynku. Historia spółki sięga roku 1991, kiedy to powstała spółka i został utworzony zakład poligraficzny BSC S.C. W roku 1999 został rozszerzony o BSC Drukarnia Opakowań S.A. Aktualnie firma posiada dwa wyspecjalizowane zakłady produkcyjne w Poznaniu i zatrudnia ponad 400 pracowników. Drukarnia BSC koncentruje się na produkcji opakowań o wysokim stopniu przetworzenia dla przemysłu FMCG (dóbr konsumpcyjnych szybko rotujących) oraz dla przemysłu farmaceutycznego. Ponad 80% produkcji trafia do znanych na całym świecie koncernów, takich jak Procter&gamble, McDonald’s, Henkel, Avon czy Colgate.

Implementacja systemu zarządzania dokumentami i procesami biznesowymi Plus Workflow miała na celu nie tylko usprawnienie procesów, ale również redukcję kosztów z nimi związanych. Eliminując dokumenty papierowe firma zawsze zyskuje oszczędności pieniężne i szybszy czas realizacji procesów. Z systemu korzysta codziennie około 100 użytkowników. Prace wdrożeniowe obejmowały:

  • odzwierciedlenie procesu rejestracji i akceptacji faktur w systemie Plus Workflow,
  • całkowitą integrację Plus Workflow z systemem Symfonia SAGE, w zakresie przekazywania danych o fakturach,
  • masowe skanowanie faktur,
  • odzwierciedlenie procesu archiwizacji dokumentów w systemie Plus Workflow.

System pozwala na rejestrowanie i akceptowanie faktur różnego rodzaju, m.in.: faktur magazynowych, faktur kosztowych, faktur zaliczkowych, faktur rozliczeniowych i za usługi transportowe, a również faktur Proforma. Co więcej, Plus Workflow nie pozwala na ponowne uruchomienie procesu rejestracji faktury, w przypadku gdy ta znajduje się już w systemie. Dzięki temu użytkownicy mają pewność, że dana faktura nie została zdublowana i znalazła się w systemie tylko raz. Elektroniczne archiwum natomiast, zapewnia uprawnionym do tego użytkownikom dostęp do krytycznych informacji z poziomu przeglądarki internetowej, niezależnie od rzeczywistego położenia geograficznego i czasu.

Najważniejsze na koniec, czyli korzyści jakie spółka odniosła po wdrożeniu systemu Plus Workflow. Kluczowe, które były widoczne od razu to ograniczenie kosztów związanych z realizacją procesów biznesowych oraz optymalizacja i automatyzacja działań związanych z obiegiem dokumentów. Dzięki przystosowaniu systemu Plus Workflow do wymagań klienta, przeprowadzone w spółce zmiany organizacyjne przebiegły w sposób płynny i bezproblemowy.  W dobie nowych technologii, aby móc konkurować na rynku  należy wdrażać rozwiązania IT. Nasz Klient był już na to gotowy i również wykorzystał potencjał systemu workflow do rozwoju swojej firmy. Jeśli rozwiązanie Cię zainteresowało to zapraszamy do kontaktu, chętnie porozmawiamy o możliwościach dla Twojej firmie.