Kofax Capture

System Kofax Capture (Ascent Capture) jest zaawansowanym narzędziem informatycznym służącym do skanowania i przetwarzania wszelkiego typu dokumentów w przedsiębiorstwie. W systemie Kofax Capture skanowanie odbywa się za pomocą skanerów dokumentowych lub urządzeń wielofunkcyjnych. Skanowanie i przetwarzanie dokumentów z wykorzystaniem aplikacji Kofax Capture może odbywać się w sposób zdecentralizowany (np. w wielu oddziałach firmy) lub w sposób centralny (jedno lub więcej stanowisk w tej samej lokalizacji). Ponadto, dzięki przetwarzaniu wsadowemu omawiana aplikacja umożliwia przetwarzanie dużych wolumenów dokumentów (np. 1 000 000 stron miesięcznie), a także obsługuje skanowanie jednostkowe (np. kilkanaście stron dziennie na jednym stanowisku skanującym). Dodatkowo system Kofax Capture umożliwia przetwarzanie plików elektronicznych, np. PDF.

Kofax Capture wyposażony jest również w najnowocześniejsze mechanizmy indeksowania i separacji dokumentów. Standardowo wbudowanym mechanizmem jest pełno tekstowy odczyt dokumentów (OCR/ICR) jak również odczyt strefowy i odczyt „w locie”. Kofax Capture pozwala na rozpoznawanie kodów kreskowych (jedno i dwu wymiarowych), patch-kodów oraz zdefiniowanych formularzy (np. odczyt ankiet, metryczek umów czy faktur). Kofax Capture wyposażony jest również w automatyczne mechanizmy indeksowania, takie jak pobieranie danych z zewnętrznych baz danych, domyślne wstawianie wartości, wykorzystywanie list rozwijanych i zależnych list rozwijanych, kalendarze, itp. Warto również zwrócić uwagę, że Kofax Capture wykorzystuje zaawansowane mechanizmy separacji paczki dokumentów włożonych do skanera. Separacja skanowanych dokumentów może odbywać się za pomocą kodów kreskowych, stron separujących oraz rozpoznawania formularzy. Kofax Capture posiada również wbudowany moduł kontroli jakości skanowanych dokumentów, moduł walidacji dokumentów, a także moduł zarządzania wsadami (paczkami skanowanych dokumentów).

Kofax Capture wyposażony jest w skuteczne mechanizmy poprawy poziomu jakości skanowanych dokumentów. W połączeniu z modułem Kofax VRS pozwala na czyszczenie dokumentów, usuwanie pustych stron, usuwanie czarnych krawędzi, dynamiczne dobieranie kontrastu na każdym obszarze dokumentu, automatyczne „prostowanie” kartek „krzywo” włożonych do skanera dokumentowego, rekonstrukcję liter i kodów kreskowych, dynamiczne dobieranie parametrów skanowania przez operatora stanowiska skanującego, a także pozwala na zwiększenie wydajności samego procesu skanowania.

Rozwiązanie Kofax Capture jest zaawansowanym technologicznie i bezpiecznym systemem przetwarzania dokumentów. Posiada wbudowaną (w razie potrzeby niezależną) bazę danych zapewniającą wydajne zarządzanie zeskanowanymi dokumentami co ma znaczenie przy tzw. skanowaniu masowym. Ponadto posiada API programistyczne, dzięki któremu możliwe jest dokonywanie szerokich zmian w funkcjonalności aplikacji i interfejsie użytkownika. Warto również zwrócić uwagę na zaawansowany moduł administracyjny, dzięki któremu istnieją praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji omawianej aplikacji. Standardowo, Kofax Capture wyposażony jest w wiele certyfikowanych interfejsów do systemów zewnętrznych (np. SAP R/3).

Obecnie na świecie zostało sprzedanych ponad 1 000 000 licencji Kofax Capture, a w Polsce z oferowanego rozwiązania korzysta już kilkaset największych firm, które wdrożyły omawiany system na przestrzeni ostatnich 10 lat. Suncode jest certyfikowanym, wdrożeniowym partnerem Kofax w Polsce (3 certyfikowanych konsultantów technicznych w zakresie rozwiązań Kofax Capture). Kofax Capture jest doskonale zintegrowane z oferowanymi przez Suncode systemami elektronicznego obiegu dokumentów Plus Workflow, zarządzania dokumentami Plus DMS oraz współpracuje z modułem obsługi kodów kreskowych Plus Barcode.