Kofax Express

Kofax Express to nowoczesna, jednostanowiskowa aplikacja do wsadowego skanowania i przetwarzania dokumentów. Oprogramowanie umożliwia przetwarzanie i indeksowanie dokumentów papierowych pochodzących ze skanera lub też wcześniej zapisanych już obrazów pochodzących z urządzeń wielofunkcyjnych, faksów, aparatów fotograficznych, mikrofilmów. Dzięki opcji FolderScan wcześniej zapisane obrazy mogą być przetwarzane i indeksowane tak samo jak dokumenty ze skanera. Bardzo prosty w obsłudze interfejs użytkownika sprawia, iż dzięki Kofax Express możliwe jest skrócenie czasu potrzebnego do skanowania i indeksowania dokumentów. Łatwe w użyciu są funkcje łączenia czy dzielenia dokumentów i stron. Wbudowana funkcjonalność VRS (Virtual Re-scan – zestaw funkcji poprawiających jakość zeskanowanego dokumentu) i kompresja PDF, pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej jakości obrazów w bardzo małym rozmiarze.

Aplikacja pozwala na pełny import i przetwarzanie dokumentów zapisanych już w postaci cyfrowej (TIFF, JPEG, BMP, PDF), posiadając bardzo intuicyjny interfejs (kompatybilny z Microsoft Office 2007) umożliwia dynamiczny podgląd dokumentów podczas skanowania. Istotną funkcjonalnością jest również możliwość rozpoznawania i automatycznego indeksowania wartości kodów kreskowych (1D,2D) jak i manualne wprowadzanie indeksów oraz ich zapisywanie(meta danych) w różnych formatach wyjściowych (XML, TXT).

Aplikacja firmy Kofax korzysta również z najnowszych technologii służących do inteligentnego sczytywania dokumentów opierając się na technologii OCR. Kofax Express nie tylko umożliwia sczytywanie (OCR-owanie) dokumentów w formacie PDF ale również korzysta z technologii Zonal OCR i Rubberband OCR (point & click).